Share:
 

Round Results

Season 
Round 
Grade 
Dates Home Team   Away Team Venue
17 Oct 20
24 Oct 20
St George
6/215(dec) M Hopkins 84* K Phillips 38 BD Macdonald 32 P Francis 31*  
def Blacktown Mounties
121 T Atlee 35*  TW Ortiz 5/21 T Engelbrecht 3/29
and 9/121 TT Flynn-Duncombe 60*  N Stapleton 4/27 T Engelbrecht 2/21 P Francis 2/42
Hurstville Oval 
17 Oct 20
24 Oct 20
Bankstown
1/58 N Carruthers 34*  
and 0/0  
drew Randwick Petersham
311 R Ayre 108 T Affleck 64 D Singh 32 S Coyte 28  L Marshall 4/73 B Simpson 2/43 BJ Taylor 2/86
and 0/0  
Bankstown Oval 
17 Oct 20
24 Oct 20
Hawkesbury
235 DJ Mckay 62 B Qureshi 51 R Mizzi 31 AJ Van Den Nieuwboer 30  L Shelton 3/68 EA Eales 2/34 H Brown 2/43
drew Mosman
8/154 N Hinton 42 L Shelton 38  MN Shinwari 4/33 P Moore 3/56
Owen Earle Oval 
17 Oct 20
24 Oct 20
Manly-Warringah
165 JS Lenton 42 ER Herd 36 A Beadle 25  L Hodges 4/43 MJ Collins 2/31 R Fletcher 2/33
and 8/185(dec) C Merchant 64 JW Foster 46  R Fletcher 4/34 H Railz 3/70
def Penrith
73  SN O'Keefe 5/16 R Hadley 3/23
and 0/4  
Manly Oval 
17 Oct 20
24 Oct 20
Sydney University
330 D Mortimer 122 TP Cummins 69 RA Danne 43 C Cassell 34*  MA Atallah 5/73 H Thornton 2/49 R Lilburne 2/54
drew Eastern Suburbs
4/99 TJ Armstrong 43  B Joy 2/23
University Oval, Sydney University  
17 Oct 20
24 Oct 20
Western Suburbs
170 JG Psarakis 59 JA Clarke 58  J Saggers 5/37 QL Titterton 2/46
def by Gordon
5/227 N Doyle 49* J Claridge 40* T Brar 39 DJ Hunter 37 J Bekis 32  T Brooks 4/89
Pratten Park 
17 Oct 20
24 Oct 20
Sutherland
8/167(dec) J Biviano 61 C Williams 32  B Patterson 5/39 L Courtney 3/55
def Campbelltown-Camden
124 B Larance 35  T Garg 6/35 D Fallins 3/20
and 5/143 J Isakka 86 N Glynn 25  A Ritchie 3/10
Glenn McGrath Oval 
17 Oct 20
24 Oct 20
UTS North Sydney
7/375(dec) J Avendano 161 TL Reynolds 74 TA Jagot 32 JN James 25  AJ Isherwood 3/105 DO White 2/55
drew UNSW
2/86 AJ Isherwood 29* SU Hassan 26*  
David Phillips South 
17 Oct 20
24 Oct 20
Parramatta
2/89(cc) N Bertus 35* H Goulstone 34*  
drew Fairfield-Liverpool
244 A Nair 92 JN Burke 38 LP Ohrynowsky 30 P Uppal 28  M Sullivan 5/33 L Dempsey 3/35
Old Kings Oval 
17 Oct 20
24 Oct 20
Northern District
2/111 AM Cahlin 51  
drew Sydney
6/341(dec) AJ Mosca 132 J Mosca 99 BR McClintock 30 BA Manenti 27  GW Furrer 3/74
Mark Taylor Oval 
The qualification for this report is 25 runs, 2 wickets.